Ubytování u Fraňků

Turistické cíle

Bezděz Houska Máchovo jezero

Za návštěvu jistě stojí následující turistické cíle:

Město Doksy

Doksy leží v Libereckém kraji, mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou. Jedná se o jedno z nejznámějších a nejvyhledávanějších rekreačních středisek v České republice. Leží na břehu Máchova jezera, jenž je z opačné strany obklopeno Starými Splavy. Nejznámějšími atrakcemi v Doksech jsou Zámek Doksy, Památník K.H.Máchy, Muzeum Čtyřlístku nebo Kino Máj.

www.doksy.com

Hrad Bezděz

Královský hrad Bezděz založil v roce 1264 král železný a zlatý Přemysl Otakar II. Roku 1279 zde byl uvězněn jeho syn Václav II. s matkou královnou Kunhutou. Od roku 1627 byl hrad v majetku Valdštejnů. Klášter montserratských benediktýnů zde byl zřízen v roce 1661, zrušen byl reformou císaře Josefa II. roku 1785. V letech 1831–1836 se zde inspiroval k dílu Máj básník Karel Hynek Mácha

www.hrad-bezdez.eu.cs

Hrad Houska

Podle nejnovějších poznatků vyplývajících z archeologického průzkumu byl hrad založen v první polovině 13. století Přemyslem Otakarem II., a to téměř souběžně s blízkým Bezdězem, dokonce stejnou stavební hutí. Teprve až současnými majiteli byl hrad Houska (poprvé v jeho dlouhé historii!!!) v roce 1999 zpřístupněn nejširší veřejnosti. Dnes žije kulturními akcemi - jarmarky, šermíři, tance, řemesla, zpěváci a hudebníci, sezónní i stálé expozice, dobově laděné aktivity jednotlivců i firem, svatební obřady a pod.

www.hradhouska.cz

Těšíme se na vaši návštěvu.